Basia SPA

Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy

Czy mężczyźni korzystają z dobrodziejstw odnowy biologicznej?

Zbliżające się lato większość z nas napawa optymizmem - ciepło, długie dni, weekendy spędzane nad wodą, przyjemniejsza atmosfera, życzliwsi ludzie...
Niestety, wizja lata i urlopu nie na każdego z nas działa tak pozytywnie. Część z nas zamiast cieszyć odpoczynkiem zaczyna zastanawiać się zrobić - jak ulepszyć swoje ciało, poprawić swój wygląd, żeby móc pojawiać się bez wstydu i zażenowania na plaży.
Pomimo tego, że to kobiety cechują się znacznie większą wrażliwością i pomyśleć można, że to one najczęściej mają problemy z akceptacją swojego ciała, to okazuje się, że coraz większa liczba mężczyzn zaczyna mieć kompleksy co do swojej sylwetki. Mężczyźni, choć wiele emocji skrywają w sobie, to czasem między wierszami przekazują, że coś zaczyna im przeszkadzać.
W gabinetach odnowy biologicznej wzrasta liczba klientów płci męskiej i zdecydowanie jest to dobra wiadomość dla wszystkich mężczyzn, którzy poszukują odpowiedzi na pytanie, czy gabinet odnowy biologicznej, salony kosmetyczne i instytuty Wellness & SPA to miejsca dla nich.
Odpowiedź jest prosta - oczywiście, że tak. Większość z wymienionych powyżej miejsc oferuje nawet specjalnie dobrane dla mężczyzn zabiegi. Czasy, kiedy piękne były tylko kobiety, a płeć brzydką określano mężczyzn minęły bezpowrotnie.
Mężczyźni tak naprawdę również uwielbiają dobrze wyglądać, cieszyć się promienną skórą, mieć zadbane paznokcie, dobrze dobraną fryzurę. I to całkiem normalne.
Skóra mężczyzn jest znacznie bardziej grubsza niż skóra kobiet, dlatego też znacznie częściej borykają się oni z problemem nadmiernej pracy gruczołów łojowych, a co za tym idzie - pojawiających się wyprysków, krost, prosaków. Poza tym zabiegi na ciało męskie również wymagają odpowiedniego dobrania kosmetyków. Najczęściej zalecanymi dla mężczyzn zabiegami są "mocniejsze" peelingi, na przykład zamiast peelingu kawitacyjnego, mikrodermabrazję, zamiast złuszczania skóry peelingiem enzymatycznym, zaleca się użycie kwasów.
Znacznym atutem męskiego ciała jest fakt, że bardzo rzadko borykają się oni z problemami typu - rozstępy, cellulit, a co za tym idzie ich ciało nie wymaga tak specjalistycznych zabiegów, jak ciało kobiety.
Mężczyźni udający się do salonu odnowy biologicznej korzystają najczęściej z klasyki, czyli z masażu całego ciała z wykorzystaniem ciepłego olejku lub miodu polskiego, który doskonale oczyszcza z toksyn. Ponadto mężczyźni decydują się na zabiegi błotne, które dają naprawdę spektakularne efekty. Ich wykonanie gwarantuje odżywienie i regenerację skóry ciała, a ponadto doskonale radzi sobie z usuwaniem toksyn.
Mężczyźni przywiązują również dużą wagę do wyglądu dłoni i stóp - zwłaszcza ci, którzy na co dzień utrzymują kontakt z klientami. Brud za paznokciami, czy obgryzione paznokcie z całą pewnością nie przekonają potencjalnego klienta do skorzystania z usług czy produktów danej firmy.
Wygląd w dzisiejszych czasach stanowi bardzo dużo znaczenie. Zarówno kobiety jak i mężczyźni przywiązują wagę do tego, jak prezentują się na tle innych.