Basia SPA

Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy

Jak wybrać dobrą kosmetyczkę?


Niezależnie od tego czego lub jakiego profesjonalisty poszukujemy zawsze chcielibyśmy, aby był to stuprocentowy fachowiec w swojej dziedzinie. Wykształcony, wykonujący swoją pracę z satysfakcją i rzetelnością. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy skoncentrować się na tym, jakimi wyznacznikami powinniśmy kierować się przy wyborze dobrej kosmetyczki.
Z roku na rok przybywa zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy chętnie udają się do gabinetów kosmetycznych aby udoskonalić nieco swój wygląd. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że najtrudniej jest się przełamać – jeżeli postawisz pierwszy krok w takim gabinecie, to na pewno nieprędko będziesz chciał z niego wyjść. Problem polega jednak na tym, aby znaleźć taką kosmetyczkę, która swoim działaniem zrobi wszystko, abyśmy wyszli odmienieni o 180 stopni, ale bez widocznych śladów „masakry” np. po oczyszczaniu twarzy.

Jak zatem wybrać dobrą kosmetyczkę? Przede wszystkim powinna to być osoba wykształcona, która ukończyła studia, a niekoniecznie kilkutygodniowy kurs. Jest to istotne, ponieważ przemysł kosmetyczny rozwija się z ogromną prędkością. Dlatego jeżeli będzie ona mieć pokłady wiedzy zdobyte w trakcie pięcioletnich studiów z pewnością nie będzie nietaktem z Twojej strony jeżeli zapytasz o jej doświadczenie.
Przy wyborze salonu ważna jest również jego czystość. To wyznacznik tego, co może wydarzyć się na Twojej twarzy i Twoim ciele. Jednorazowe produkty oraz stosowanie rękawiczek a także drewnianych szpatułek to obowiązek.

Trudno wyobrazić sobie, że wciąż egzystują salony kosmetyczne w których nie stosuje się powyższych zasad. To drobiazgi, np. nabieranie kremu szpatułką, ale ma ogromny wpływ na to, jaki efekt na twarzy uzyskamy po takiej wizycie. Chyba nikt z nas nie chciałby takiej przyjemności zakończyć z pojawiającymi się co rusz wypryskami.

Równie ważne jest to jaką postawę przyjmuje kosmetyczka – jeżeli jest otwarta, miła, pozytywnie nastawiona, chętnie odpowiada na Twoje wszystkie pytania można twierdzić, że wybór jej salonu był trafionym w dziesiątkę.