Basia SPA

Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy

Kanon piękna - modelka

Często w agencjach hostess i modelek słyszymy, że kanon piękna na przestrzeni lat uległ zmianom i tak naprawdę dojść można do wniosku, że z każdej dziewczyny można wykrzesać jakąś cząstkę piękna. Przyglądając się pokazom, modelki na wybiegu są niekiedy wystylizowane w takie kreacje, że ich twarz zupełnie nie ma znaczenia, bo nie na tym odbiorca się koncentruje. W pracy modelki najważniejszy bez wątpienia jest wzrost oraz proporcjonalne wymiary. Zastanówmy się więc czy w dzisiejszych czasach modelka musi być piękna, czy wystarczy, że posiadać będzie piękne ciało, które prezentować będzie wiele kolekcji. Jakie są wymogi wobec potencjalnej modelki?
Nadrzędnym zadaniem każdej modeli jest prezentowanie różnego rodzaju przedmiotów – zaczynając od stroju, poprzez biżuterię, fryzurę, makijaż, a na różnego rodzaju rzeczach, jak samochody kończąc.
Do zadań modelki należy również zachęcanie klientów do zakupu promowanej przez nią rzeczy i to ma miejsce głównie w czasie różnego rodzaju eventów, ponieważ podczas pracy na wybiegu czy w trakcie sesji zdjęciowej nie koncentruje się ona na tym, żeby coś sprzedać, tylko żeby to jak najlepiej zaprezentować. Dużo dziewczyn zatrudnionych w agencjach spełnia się również w roli aktorek. Z pewnością nie każda dziewczyna posiada do pracy w telewizji predyspozycje, ale zdarzają się przypadki, że dziewczyny wybierane były przez zleceniodawców na casting i spełniały się również na małym ekranie.
Jeszcze przed rokiem 1990 na wybiegach królowały modelki o zdecydowanie rubensowskich kształtach, po roku 1990 kanon ten został wypierany przez modelki swoim wyglądem przypominały kobiety określane dzisiaj jako „wieszaki”. Aktualnie historia zdaje się zataczać koło, ponieważ liczne przypadki omdleń wygłodzonych modelek, które na siłę starały się utrzymać swoją wagę, spowodowały, że agencje nie współpracują już z przerażająco wychodzonymi modelkami. Oczywiście na wybiegach prym wiodą dziewczyny noszące rozmiar „0”, jednak nie są one aż tak przeraźliwie wychudzone.