Basia SPA

Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy

Przygotowanie skóry do zimy - prawidłowa pielęgnacja

Choć aktualna pogoda, jak na koniec listopada, rozpieszcza nas niesamowicie, nie da się ukryć, że z całą pewnością są to ostatnie podrygi letniego klimatu. Z całą pewnością już niebawem nadejdzie czas na grubsze, cieplejsze ubrania i większe przywiązanie wagi do tego, jak wyglądamy i przede wszystkim, jak prezentuje się nasza cera.
Jesień, to idealny czas na rozpoczęcie stosowania kosmetyków z retinolem oraz antyoksydantami, które opóźniają starzenie się skóry. Tego rodzaju pielęgnacja nie dość, że upora się regeneracją cery po upalnym lecie, to równocześnie przygotuje ją na nadchodzące mrozy.
W listopadzie warto rozpocząć regularne stosowanie peelingów. Aby przywrócić blask skórze i pozbyć się plam oraz przebarwień posłonecznych należy rozpocząć efektywną „kurację peelingową”. Preparaty przeznaczone do złuszczania poprawiają koloryt skóry i jej nierównomierną strukturę. Ponadto – przygotowują ją do lepszego wchłaniania składników odżywczo-nawilżających. Posiadaczki cery normalnej, mieszanej, tłustej mogą wykonywać peelingi nawet co drugi dzień. Natomiast te z nas, których cera jest zdecydowanie wrażliwa powinny ograniczyć się do peelingu raz w tygodniu i najlepiej, jeżeli będzie to peeling enzymatyczny.
Warto również każdego wieczoru wykonać masaż twarzy – koliste ruchy od podbródka, ku górze i na zewnątrz. Do masażu warto użyć kremu pomieszanego z kilkoma kropelkami oliwki. Dzięki temu nasza skóra będzie pobudzona, ukrwiona, a w dodatku właściwości preparatów nałożonych na skórę zostaną lepiej przez nią zaabsorbowane. Masaż sprawi, że na drugi dzień będziemy wyglądać na wypoczęte, a systematyczne wykonywanie opóźni proces starzenia.
Kolejnym aspektem, na który powinnyśmy zwrócić uwagę jest nawilżenie. Niezależnie od tego, jakiego typu jest nasza skóra – sucha, normalna, tłusta, wymaga ona nawilżenia. Najlepszym sposobem na intensywne nawilżenie jest zastosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym, który efektywnie wiąże cząsteczki wody w naskórku.
Warto także sięgnąć po produkty zawierające retinol, czyli pochodne witaminy A. Stymuluje on produkcję naturalnego kolagenu i przez dermatologów okrzyknięty został jedynym prawdziwym i skutecznym preparatem przeciwdziałającym starzeniu. Z racji tego, że uwrażliwia on skórę na promienie ultrafioletowe, kurację należy rozpocząć na przełomie listopada i grudnia, kiedy okres słoneczny jest już zdecydowanie zakończony. Retinol pomaga odwrócić zmiany, które zachodzą w głębokich warstwach skóry wskutek uszkodzenia kolagenu i elastyny – wywołanych między innymi ekspozycją na słońce.
Mając na uwadze dobro naszej skóry, należy pamiętać również o jej zregenerowaniu i odżywieniu. W tym celu przydatne są olejki o wysokim stężeniu składników aktywnych – wzmacniających i  naprawczych. Olejki do twarzy zwiększą poziom nawilżenia, który niemal przez cały dzień przez ogrzewane powietrze i panujący na zewnątrz chłód, jest stanowczo poniżej normy. Nieocenioną zaletą olejków jest także poprawa elastyczności, regeneracja komórek oraz działanie przeciwstarzeniowe.