Basia SPA

Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy

Uroda i zasużony relaks

Każdy z nas, zwłaszcza po bardzo długich, męczących i wykańczających psychicznie miesiącach pracy wymaga chociaż odrobiny odpoczynku i relaksu.
Ilu ludzi, tyle opinii o metodach i właściwych formach relaksu - jedno lubią relaksować się na łonie natury, leżąc całymi dniami na miękkim kocyku, inni znów uwielbiają aktywny odpoczynek, bo tylko w ten sposób są w stanie "naładować baterie" i zregenerować siły na dalszy etap zawodowych zadań. Jednak zdecydowana większość ludzi w naszym kraju jest w stanie zrelaksować się tylko wtedy, kiedy może ze spokojem udać się na zagraniczny wyjazd - gorące, piaszczyste plaże, temperatura sięgająca powyżej 40 stopni Celsjusza, atrakcyjne widoki i dobra zabawa, a przy tym koniecznie hotel, który oferuje zabiegi SPA.
SPA & Wellness od kilku lat skrada nasze serca. Nie musimy nawet specjalnie rezerwować czasu czy brać urlopu w pracy, aby stworzyć sobie namiastkę błogiego relaksu w zaciszu nieodległej siedziby takiej inwestycji...
Wracając jednak do wątku głównego - dlaczego wielu z nas tak ceni sobie działalność SPA? Kto choć raz skorzystał z bogatej oferty usług SPA & Wellness doskonale wie o czym mowa... Sztab osób pracujących nad naszym doskonałym samopoczuciem, brak jakichkolwiek obowiązków, wszystko doskonale zorganizowane i przygotowane na tip-top, a przede wszystkim perfekcyjny wygląd.
Ośrodki SPA & Wellness oferują nam zabiegi na twarz, szyję i dekolt, dłonie i stopy, a także ciało - po weekendowej serii takich specjalności jesteśmy odmłodzeni, zrelaksowani, pełni sił i w gotowości do pracy. Wyjeżdżając na wakacje do hoteli oferujących zabiegi odnowy biologicznej atmosfera błogich chwil wydaje się nie mieć końca.
Czy to, że wybieramy wakacje w trakcie których zamiast totalnych szaleństw stawiamy na perfekcyjną odnowę ma jakieś głębsze podłoże niż tylko chęć relaksu?
Z całą pewnością na pierwszy rzut oka to nic znaczącego. Z odnowy biologicznej korzysta coraz więcej osób, i warto dodać, że nie są to tylko kobiety, ale i mężczyźni, którzy dbają o swój wygląd i doskonały image znacznie precyzyjniej niż jeszcze kilka lat temu. Gdyby jednak poświęcić nieco więcej czasu na analizę wykorzystania SPA & Wellness, to głównymi zwolennikami takiej formy wakacyjnego, i nie tylko wakacyjnego, odpoczynku są przede wszystkim osoby, które na co dzień zajmują wysokie stanowiska pracy - branża nie ma tutaj szczególnego znaczenia, chodzi o sam fakt tego, że wysoka pozycja w pracy wiąże się z nienagannym wyglądem i nie ma się czemu dziwić, ponieważ praca ta poza wymaganiami formalnymi nie odbywa się w godzinach 8:00-16:00 czy 9:00-17:00. To codzienne, nienormowane godziny pracy, a co za tym idzie - brak snu, stres, odpowiedzialność za poważne projekty... To wyczerpujące i naprawdę trudno podołać takiemu tempu życia.
Dlatego też odnowa biologiczna cieszy się tak dużą popularnością, zwłaszcza wśród tych, którzy zarabiają powyżej przeciętnej krajowej. Niemniej jednak, usługi związane z odnową biologiczną dostosowane są do zasobów i możliwości każdego z nas więc na przykład na masaż czy do sauny możemy wybrać się bez konieczności szargania budżetu domowego.

Zapisz